wyprawka

Attachments:
Download this file (WYPRWKA PIERWSZOKLASISTY.pdf)WYPRWKA PIERWSZOKLASISTY.pdf[ ]195 kB

zebranie z rodzicami 750x500

Zebranie z rodzicami uczniów klas I w roku szkolnym 2023/2024 odbędzie się 28.08.2023 o godzinie 17.00.

KURATORIUM

 

Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i uwzględnione w postępowaniu rekrutacyjnym w roku szkolnym 2022/2023

KONKURSY

Drodzy Rodzice!
Zbliża się czas, w którym Wasze dzieci staną przed jednym z pierwszych i najważniejszych wyborów życiowych jakim jest wybór szkoły ponadpodstawowej. Od tej decyzji w dużej mierze będzie zależała ich przyszłość i kariera zawodowa. Państwo, jako rodzice możecie pomóc, doradzić swojemu dziecku. Pamiętajcie jednak, że  to musi być jego decyzja. Wywieranie presji i narzucanie dziecku swojej woli nie jest dobrym rozwiązaniem. Najważniejsze żeby Wasze pociechy czuły, że mają w Was oparcie i zawsze mogą liczyć na Wasze zrozumienie i pomoc.

W związku z powyższym przesyłam Państwu najistotniejszej informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w Częstochowie.

Szkoła Podstawowa I. H. Sienkiewicza w Konopiskach ogłasza rekrutację do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024.

Lp.

Rodzaje czynności

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

Termin w postępowaniu uzupełniającym

1

2

3

4

1

Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

17-21  kwietnia

5 - 7 czerwca

2

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.  

24 kwietnia

8 czerwca

3

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

25 kwietnia

12 czerwca

4

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

26- 28 kwietnia

13 -14 czerwca 

5

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

8 maja 

19 czerwca

(Dopuszcza się przyjęcie kandydata w terminie do końca sierpnia w przypadku  wolnych miejsc w szkole podstawowej po przeprowadzeniu rekrutacji uzupełniającej – w kolejnym etapie postępowania, po wcześniejszym uzgodnieniu z organem prowadzącym).