img_0313

14 czerwca 2013 roku na terenie kompleksu rekreacyjno-sportowego „ Orlik" odbyła się XII edycja Grand Prix Konopisk w biegach przełajowych pod patronatem Wójta Gminy Konopiska Jerzego Sochy. Organizatorami tego niezwykłego święta sportu byli: Ludowy Uczniowski Klub Sportowy, Gimnazjum w Konopiskach, Gminne Centrum Kultury i Rekreacji. W biegach rywalizowało osiem szkół podstawowych i trzy gimnazja. Imprezę otworzył Dyrektor Zespołu Szkół w Konopiskach mgr Stanisław Michalczyk. W swoim krótkim przemówieniu pan dyrektor podkreślił istotną rolę i znaczenie sportu w życiu młodego człowieka. Biegi cieszyły się w tym roku dużym zainteresowaniem. Łącznie w imprezie startowało 217 uczniów. Dopisali nie tylko uczestnicy ale i pogoda, na którą czekaliśmy ponad tydzień. Trasy zbudowano „przyjaźnie" dla każdej kategorii wiekowej – od przedszkolaka do gimnazjalisty. Rywalizacja dostarczyła wszystkim wielu emocji i pozytywnych wrażeń.

5. Gorecki Marcin - Hutki

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych zdecydowanie wygrała SP w Osztynie zdobywając 45 pkt. Drugie miejsce zajęła SP w Konopiskach – 33 pkt, trzecie miejsce – SP w Rększowicach – 18 pkt. Pozostałe miejsca zajęły: SP Jamki – Korzonek 10 pkt, SP Łaziec – 6 pkt, SP Aleksandria – 6 pkt, SP Woźniki- 4 pkt, SP Kopalnia – 3pkt.
W punktacji drużynowej gimnazjów I miejsce zajęło Gimnazjum w Konopiskach – 51 pkt, II miejsce Gimnazjum w Hutkach – 16 pkt, III miejsce Gimnazjum w Aleksandrii – 7 pkt.
Po raz pierwszy podczas Grand Prix odbył się marsz integracyjny na 100m. Pierwsze miejsca zajęły uczennice Zespołu Szkół w Konopiskach : Misiak Martyna i Machcińska Julia. Uczestniczki marszu całą trasę pokonały trzymając się za ręce. Ten widok nie tylko nas wzruszył, ale na długo pozostanie w naszej pamięci.
Dodatkową atrakcją Grand Prix był rekreacyjny marsz Nordic Walking dla dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców i pracowników gminy. Największy doping ze strony swoich uczniów miała pani dyrektor Edyta Pawlak (ZSP w Rększowicach). Okazuje się, że ta dziedzina sportu z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością również wśród młodzieży. Podczas tegorocznych zawodów miłośnicy nordic walking mieli do pokonania 600 metrów.