Po wygranej w Mistrzostwach Powiatu, w Gimnazjalnej Lidze Lekkoatletycznej, nadszedł czas na rywalizację w półfinale wojewódzkim. Finał ten, odbył się z końcem maja na miejskim stadionie lekkoatletycznym w Częstochowie. Nasze dziewczęta nie należały do faworytek, jednak walczyły tak doskonale, że w efekcie zakończyły rywalizację na II miejscu.

Zostały w ten sposób Wicemistrzyniami Półfinału Wojewódzkiego.

28 maja odbyły się Mistrzostwa Gimnazjów Powiatu Częstochowskiego w lidze lekkoatletycznej. Mistrzostwa te, objęły cały wachlarz konkurencji lekkoatletycznych: biegi ,skoki, rzuty , biegi rozstawne. Zespół dziewcząt z Gimnazjum w Konopiskach przyjechał zmotywowany do walki o I miejsce. Wszystkie założenia taktyczne dziewczęta wykonały w 100 % ,w swoich konkurencjach zajmowały czołowe miejsca, co w konsekwencji dało zwycięstwo w całej imprezie.
Tym sposobem lekkoatletki z Konopisk zostały złotymi medalistkami i Mistrzyniami Powiatu Częstochowskiego.

W maju, w Mysłowicach odbył się Wojewódzki Finał Drużynowych Biegów Przełajowych. W finale tym, startowały tylko te zespoły, które wcześniej wywalczyły Mistrzostwo Powiatu i awansowały do półfinału wojewódzkiego, gdzie zajęły I miejsce. Do takich właśnie należały dziewczęta z Gimnazjum w Konopiskach. Start w ścisłym finale wojewódzkim nie jest łatwy, ponieważ walczy się z elitą najlepszych z najlepszych.
Sam udział w finale wojewódzkim jest już wielkim osiągnięciem
Drużyna składała się z 6 zawodniczek, których zdobyte miejsca przeliczane były na punkty drużynowe. Nasze wspaniałe gimnazjalistki: Oliwia Żygadło, Emilka Szyja, Oliwia Sławik, Monika Płaczek, Natalka Kleć i Ola Cioch wywalczyły V miejsce drużynowo. Ogromny sukces indywidualny odniosła Oliwia Żygadło, która wygrała bieg, pokonując wszystkie super biegaczki ze szkół i klas sportowych województwa śląskiego.
V miejsce w województwie dla dziewcząt z Gimnazjum w Konopiskach to ogromny sukces! Brawo!

Lamch Mariola

10 czerwca w Częstochowie odbyły się Mistrzostwa Śląska Młodzików w lekkiej atletyce. Prawo startu w tej imprezie wywalczyły sobie 4 gimnazjalistki z Zespołu Szkół w Konopiskach. W roli faworytki /w chodzie sportowym na dystansie 3000 metrów/ wystąpiła Oliwia Sławik. Oczywiście, stanęła na wysokości zadania, pewnie wygrywając i ustanawiając swój nowy rekord życiowy. Do złotego medalu, który zdobyła w Halowych Mistrzostwach Województwa dorzuciła kolejne „złoto". Należy dodać, że trzy tygodnie temu, startując na dystansie 5000 metrów, uzyskała w swojej kategorii wiekowej, n a j l e p s z y w y n i k w P o l s c e ! Wielkim zaskoczeniem była Natalia Kleć, która dzielnie walcząc zdobyła brązowy medal. Natalia to bardzo wszechstronna lekkoatletka. Na swoim koncie ma już Mistrzostwo Powiatu w skoku wzwyż, Mistrzostwo Półfinału Wojewódzkiego w biegach przełajowych, doskonale radzi sobie w biegach przez płotki. I tym razem też nie zawiodła. O podium otarły się Karolina Matyja / IV miejsce/ i Zuzanna Kołaczyk /V miejsce/. Mimo niesprzyjającej pogody -wiatru i deszczu -wszystkie ustanowiły swoje nowe rekordy życiowe. Na jesieni odbędą się eliminacje do Mistrzostw Polski, mam nadzieję, że dziewczętom wystarczy zapału i siły do dalszych przygotowań.
Wielkie brawa i gratulacje dla całej „czwórki"

Mariola Lamch

28 maja odbyły się Mistrzostwa Gimnazjów Powiatu Częstochowskiego w lidze lekkoatletycznej. Mistrzostwa te, objęły cały wachlarz konkurencji lekkoatletycznych: biegi, skoki, rzuty, biegi rozstawne. Zespół dziewcząt z Gimnazjum w Konopiskach przyjechał zmotywowany do walki o I miejsce. Wszystkie założenia taktyczne dziewczęta wykonały w 100 % ,w swoich konkurencjach zajmowały czołowe miejsca, co w konsekwencji dało zwycięstwo w całej imprezie.