Wolontariat

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

indeks

 

Nasi Wolontariusze jak zwykle okazali się niezastąpieni, jak co roku kwestowali biorąc udział w WOŚP. U progu roku 2019 zebraliśmy dzięki naszym uczniom kwotę 8822,71 zł. Gratulujemy wspólnego dzieła.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

WOLONTARIUSZE W ZAWODACH SPORTOWYCH "BOCCIA"

Wolontariusze wspierali uczestników Zawodów Sportowych "BOCCIA".
Nasi uczniowie zawsze angażują się w pomoc i potrafią wspierać tych, którzy tego wsparcia potrzebują. Paraolimpiady są wyzwaniem i mają ogromne znaczenie dla zawodników. Dlatego też nie mogło zabraknąć tam Szkolnego Koła Wolontariatu "Parasol''.

Czytaj więcej: WOLONTARIUSZE W ZAWODACH SPORTOWYCH "BOCCIA"

WOLONTARIAT DLA NAJMŁODSZYCH

Czas poświęcony na rzecz drugiego człowieka bezinteresownie jest największą wartością, a uśmiech dziecka daje siłę do dalszych wyzwań!!!

Wolontariusze chętnie organizują czas wolny, zabawy i atrakcje dla maluszków. Szkolne Kolo Wolontariatu gościło w Niepublicznym Przedszkolu Oxford For Kids. Dzieci i nasza młodzież zachwycona była wspólną zabawą. Maluszki brały udział w zabawach, zawodach, malowaniu twarzy i innych konkurencjach wyzwalających świetną energię i zdrową rywalizację. Wolontariuszki z dużą troską i sercem podeszły do przedszkolaczków i już przygotowują kolejne atrakcje dla dzieci.

Czytaj więcej: WOLONTARIAT DLA NAJMŁODSZYCH

ZBIÓRKA DLA HOSPICJUM W CZĘSTOCHOWIE

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie – Szkolne Koło Wolontariatu "Parasol'', składa najserdeczniejsze podziękowania za dar serca dla Częstochowskiego Hospicjum. Zawsze możemy liczyć na Państwa pomoc. W tym roku organizowaliśmy zbiórkę artykułów szkolnych i zabawek dla chorych dzieci. Wszystkie dary w imieniu naszych Darczyńców złożyliśmy przed Świętami. W imieniu Pracowników Hospicjum i Wolontariuszy raz jeszcze dziękujemy Wszystkim, którym nie obcy jest los chorych dzieci.

Wolontariusze i Opiekunowie
Iwona Nadzieja i Magdalena Kędziora

WOLONTARIAT

Szkolne Koło Wolontariatu "Parasol'' podjęło szereg akcji o charakterze lokalnym, powiatowym oraz ogólnopolskim. Wolontariusze uczestniczą we wszystkich większych uroczystościach, zabawach, gdzie troszczą się o organizację zabawy oraz dodatkowe atrakcje dla najmłodszych. Uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Akcji "Żonkilowe Pola Nadziei'', przez cały czas współpracujemy z organizatorem akcji, Częstochowskim Hospicjum. Wspólnie z uczniami braliśmy udział w warsztatach prowadzonych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Konopiskach, wolontariusze poznawali tajniki lokalnych tradycji, przepisów kulinarnych, zwyczajów i tradycji. W ramach kontynuacji akcji "Zauważeni'', doskonaliliśmy umiejętności wzajemnej międzypokoleniowej komunikacji. Braliśmy udział z młodzieżą we wspólnym szydełkowaniu oraz edukacji medialnej czyli "Jak Seniorzy mogą korzystać z portali społecznościowych''.

Czytaj więcej: WOLONTARIAT