Wolontariat

ŚNIADANIE DAJE MOC – OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY

niadaniaW dniu 08.11.2016r w Zespole Szkół w Konopiskach odbyło się podsumowanie projektu „Śniadanie daje moc". Program adresowany był dla naszych najmłodszych uczniów klas I-III. Uczniowie brali udział w warsztatach edukacyjnych, prezentacjach, konkursach wiedzy o zdrowym stylu życia oraz konkursach plastycznych zachęcających do prowadzenia zdrowego i aktywnego trybu życia. Zdobyli wiedzę na temat prawidłowego żywienia oraz nauczyli się jak ważnym i cennym posiłkiem jest śniadanie. W realizację przedsięwzięcia aktywnie włączyli się nasi Wolontariusze z klasy VI a. Najbardziej aktywnym uczniom z klas I-III nagrody wręczyła Pani Dyrektor mgr Ilona Ujma.
Podsumowaniem naszej akcji było smaczne i zdrowe śniadanie. Dzieciaki zdobyły wiedzę jak przygotować prawidłowo zbilansowany posiłek. Pyszne i zdrowe kanapki ze smakiem znikały z talerzy w stołówce szkolnej.
Przez cały rok kontynuujemy wdrażanie naszego programu dbając o zdrowie naszych uczniów.

Zdrowo i smacznie pozdrawiają Was kochani:
Wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu
Iwona Nadzieja i Magdalena Kędziora

ŻONKILOWE POLA NADZIEI 2016/2017

pola

Nasz wolontariat „PARASOL" 11.10.2016r. wziął udział w 7 edycji Pól Nadziei. Wraz z uczniami częstochowskich szkół i zaproszonymi gośćmi wzięliśmy udział w uroczystym sadzeniu cebulek żonkili w częstochowskim hospicjum. Żonkil to symbol solidarności z umierającymi na raka. W całym kraju rozpoczęła się kolejna edycja kampanii hospicyjnej „Pola Nadziei". Znakiem rozpoznawczym jest żonkil - międzynarodowy symbol nadziei.
Rokrocznie - w okolicy 4 października (Międzynarodowy Dzień Opieki Hospicyjnej), ludzie na całym świecie sadzą żonkile. Jest to symboliczny akt solidarności z umierającymi na raka. Wiosną, kiedy żonkile kwitną, odbywa się szeroko zakrojona akcja której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów, oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Ofiarodawcy otrzymują za swoje "serce"- kwiat żonkila lub jego symbol. My również przed naszą szkołą zorganizowaliśmy akcję sadzenia żonkili. Nasi wolontariusze posadzili cebulki kwiatów zakupione podczas uroczystości w hospicjum. Ale na tym nie poprzestaniemy, czekając na rozkwit żonkili, będziemy prowadzić szereg akcji. Na bieżąco będziemy Was informować o naszych akcjach. Wierzymy, że będziecie z naszym wolontariatem „PARASOL"- liczymy na Was. Do zobaczenia wkrótce.

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU "PARASOL"

znicz26.10.2016r. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu "Parasol"' jak co roku wybrali się na miejscowy cmentarz w Konopiskach. Celem wyprawy jest pamięć o tych, którzy odeszli.
Zapalają symboliczny znicz, zwłaszcza na grobach nieznanych. Szacunek dla naszych przodków i kultywowanie wspomnienia o zmarłych jest ważnym elementem wychowawczym w życiu każdego człowieka.

,,Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą''

Z wyrazami szacunku
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu:
Magdalena Kędziora i Iwona Nadzieja

PODSUMOWANIE

Podsumowanie projektu i tygodnia „Żonkilowych Pól Nadziei" wraz z relacją fotograficzną.

Attachments:
Download this file (Pola nadziei w naszej szkole.pdf)Pola nadziei w naszej szkole.pdf[ ]2075 kB

MARSZ NADZIEI

P1030619

W dniu 11 kwietnia uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Marszu Nadziei organizowanym przez Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. W marszu wzięło udział ponad 300 osób, które wyruszyły z Placu Biegańskiego w kierunku jasnogórskich błoni przy akompaniamencie orkiestry, niosąc symboliczne kwiaty żonkili, a także żółte balony. Na błoniach jasnogórskich odmówili modlitwę za podopiecznych hospicjum. Cel był jeden – chodziło o to, aby osoby chore na nowotwór czuły wsparcie innych.