Działalność świetlicy

Świetlica

wietlica

Świetlica szkolna pełni opiekę nad uczniami

od poniedziałku do piątku

w godzinach 700 – 1600.

Wychowawcami świetlicy szkolnej są:

mgr Magdalena Kędziora, mgr Jolanta Bogatek, mgr Anna Banaśkiewicz, mgr Barbare Kozieł, mgr Anna Trzepizur oraz mgr Aneta Blukacz-Kościelniak

 

WYCIECZKA ROWEROWA

Dnia 13.06.2017 r odbyła się wycieczka rowerowa w Konopiskach zorganizowana dla dzieci uczęszczających na świetlicę oraz chętnych uczniów. Trasa wycieczki była bardzo ciekawa i interesująca szlakiem tras rowerowych w Konopiskach. Uczniowie poznali wszystkie trasy rowerowe i przejechali 13 km. Przerwę na posiłek zrobiliśmy sobie na stadninie koni, gdzie podziwiali konie oraz fajnie bawili się. Wrócili zmęczeni,ale zadowoleni. Miło spędzili czas, poznając nasza piękna okolicę.

mgr Barbara Kozieł, mgr Magdalena Kędziora

WYPIEKI

W lutym i w marcu odbyły się zajęcia kulinarne, na których dzieci piekły roladę z jabłkami, babeczki. Dzieci bardzo aktywnie i chętnie uczestniczyły w tych zajęciach. Zarabiały ciasto, obierały jabłka tarły je, nakładały do foremek. Stanowiło to super zabawę. Po upieczeniu dekorowały je lukrem i kolorowymi cukiereczkami. Urządzili sobie wspaniała ucztę. Po udekorowaniu uczniowie przy muzyce delektowali się wypiekami.

mgr Barbara Kozieł, mgr Magdalena Kędziora

View the embedded image gallery online at:
http://zskonopiska.pl/swietlica.html#sigFreeId5c39c414bb

"BEZPIECZNE FERIE"

W lutym odbył się szkolny konkurs plastyczny pt. „Bezpieczne ferie" dla kl. I-III SP, który został zorganizowany przez świetlicę szkolną. Celem konkursu było propagowanie bezpiecznych zachowa dzieci w czasie ferii. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i interesujące, dlatego trudno było wybrać najładniejsze. Komisja w składzie p. dyr. szkoły mgr Ilona Ujma, mgr Barbara Kozieł, mgr Magdalena Kędziora przyznała następujące miejsca:
I m Alicja Sokołowska kl. III a
II m Hanna Wiśniewska kl. III a
III m Natalia Socha kl. II b
Wyróżnienia:
Katarzyna Kołodzejczyk kl. III a
Alicja Eljasińska kl. II b
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami.

mgr Barbara Kozieł

KONKURS

W grudniu odbył się szkolny konkurs dla klas I-III na szopkę bożonarodzeniową i ozdobę świąteczną, który został zorganizowany przez świetlicę szkolną. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i pomysłowo wykonane, dlatego trudno było wybrać najładniejsze. Komisja w składzie p. dyr. szkoły mgr Ilona Ujma, mgr Barbara Kozieł, mgr Magdalena Kędziora oceniły prace następująco:
W kategorii szopka bożonarodzeniowa:

Czytaj więcej: KONKURS

ZAJĘCIA KULINARNE

Dnia 15.12.16r odbyły się zajęcia kulinarne. W świetlicy dzieci piekły pierniczki świąteczne. Bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Zarobiły ciasto, wycinały świąteczne formy. Stanowiło to dla nich świetną zabawę. Po upieczeniu dekorowały je pięknie lukrem i kolorowymi cukiereczkami. Po upieczeniu i udekorowaniu, uczniowie pryz świątecznej muzyce urządziły sobie iście świąteczną ucztę.

mgr Barbara Kozieł
mgr Magdalena Kędziora

View the embedded image gallery online at:
http://zskonopiska.pl/swietlica.html#sigFreeId66f1253703