Działalność świetlicy

Świetlica

wietlica

Świetlica szkolna pełni opiekę nad uczniami

od poniedziałku do piątku

w godzinach 700 – 1600.

Wychowawcami świetlicy szkolnej są:

mgr Magdalena Kędziora, mgr Jolanta Bogatek, mgr Anna Banaśkiewicz, mgr Barbare Kozieł, mgr Anna Trzepizur oraz mgr Aneta Blukacz-Kościelniak

 

LODOWISKO

W lutym odbywały się wyjazdy na łyżwy do Blachowni w ramach zajęć świetlicowych. Dzieci bardzo chętnie w nich uczestniczyły. Na świeżym powietrzu doskonaliły jazdę na łyżwach. Do szkoły wracały bardzo zadowolone.

mgr Barbara Kozieł
mgr Magdalena Kędziora

View the embedded image gallery online at:
http://zskonopiska.pl/swietlica.html#sigFreeIdd648fbdf90

,,BEZPIECZNE FERIE’’

W styczniu odbył się konkurs plastyczny dla kl. I -IV SP pt. ,,Bezpieczne ferie''. Prace były ciekawe i związane tematycznie z wypoczynkiem w czasie ferii.
Komisja:

mgr Ilona Ujma
mgr Barbara Kozieł
mgr Magdalena Kędziora

Im Dominik Kozak kl. I a
II m Laura Kościelniak kl. I b
III m Bianka Puszczewicz kl. IV b
Nagrody i dyplomy dzieciom wręczyła p. dyr. Ilona Ujma.

mgr Barbara Kozieł

View the embedded image gallery online at:
http://zskonopiska.pl/swietlica.html#sigFreeIdc8b03e7d33

,,ANIMACJE PROJEKTOR”

W marcu bieżącego roku w ramach ,,Animacje projektor" studenci z AJD w Częstochowie przeprowadzili zajęcia dla dzieci z świetlicy szkolnej pt. ,,Robimy zwierzęta z balonów''. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w tych zajęciach. Wykazały się pomysłowością i kreatywnością, wykonując zwierzęta domowe psy, kotki oraz ulubione zabawki, np. misie. Studenci sugerowali dzieciom nowe formy zabawy, współpracę w grupie, pomoc i życzliwość wobec rówieśników. Zajęcia ze studentami poszerzyły i wzbogaciły ofertę zabaw dla dzieci w świetlicy szkolnej. Wykonane zwierzęta dzieci zabrały do swoich domów.

mgr Barbara Kozieł

View the embedded image gallery online at:
http://zskonopiska.pl/swietlica.html#sigFreeId9a613d557f

WYCIECZKA ROWEROWA

Dnia 13.06.2017 r odbyła się wycieczka rowerowa w Konopiskach zorganizowana dla dzieci uczęszczających na świetlicę oraz chętnych uczniów. Trasa wycieczki była bardzo ciekawa i interesująca szlakiem tras rowerowych w Konopiskach. Uczniowie poznali wszystkie trasy rowerowe i przejechali 13 km. Przerwę na posiłek zrobiliśmy sobie na stadninie koni, gdzie podziwiali konie oraz fajnie bawili się. Wrócili zmęczeni,ale zadowoleni. Miło spędzili czas, poznając nasza piękna okolicę.

mgr Barbara Kozieł, mgr Magdalena Kędziora

WYPIEKI

W lutym i w marcu odbyły się zajęcia kulinarne, na których dzieci piekły roladę z jabłkami, babeczki. Dzieci bardzo aktywnie i chętnie uczestniczyły w tych zajęciach. Zarabiały ciasto, obierały jabłka tarły je, nakładały do foremek. Stanowiło to super zabawę. Po upieczeniu dekorowały je lukrem i kolorowymi cukiereczkami. Urządzili sobie wspaniała ucztę. Po udekorowaniu uczniowie przy muzyce delektowali się wypiekami.

mgr Barbara Kozieł, mgr Magdalena Kędziora

View the embedded image gallery online at:
http://zskonopiska.pl/swietlica.html#sigFreeId5c39c414bb