Nikola Szewczykowska i Igor Płuszka Mistrzami Śląska w lekkiej atletyce.
W Raciborzu, w hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego, odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska Dzieci w lekkiej atletyce. Na imprezie tej nie zabrakło naszych najmłodszych lekkoatletów. Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej w Konopiskach, w grupie 300 startujących, zaprezentowały się bardzo dobrze. W chodzie sportowym na dystansie 1000 metrów zdobyły aż 4 medale !!! I miejsce zajęli Nikola Szewczykowska i Igor Płuszka, II miejsce wywalczyła sobie Maja Sikorska a III miejsce zdobyła Wiktoria Wójcik. IV i V miejsce zajęły w kolejności Natalia Miedzińska i Amelia Bęben. VIII miejsce w biegu na dystansie 60 metrów zajął Bartuś Rembisz z klasy III, który rywalizował z chłopcami o rok od siebie starszymi.

pilka

19 Października na „Orliku" w Konopiskach odbyła się ostatnia faza piłkarskich rozgrywek piłkarskich chłopców z rocznika (2007-2005). W rozegranym turnieju finałowym spotkały się cztery drużyny: Kamienica Polska, Konopiska, Przyrów i Mstów. W pierwszym półfinale Konopiska zdeklasowały Mstów 18-1, a w drugim półfinale Kamienica pokonała Przyrów 5-2. W meczu o trzecie miejsce lepiej zaprezentowali się zawodnicy z Przyrowa, którzy wygrali z Mstowem 3-1. W wielkim finale spotkały się drużyny Konopisk i Kamienicy Polskiej. Gospodarze świetnie wywiązali się z roli faworyta i pewnie wygrali to spotkanie 8-2 i tym samym wywalczyli sobie prawo do gry w finale rejonowym.

Po wywalczeniu MISTRZOSTWA POWIATU w PIŁCE RĘCZNEJ
drużyna chłopców awansowała do FINAŁU REJONU ( ¼ WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKEGO w PIŁCE RĘCZNEJ). Zawody odbyły się w hali przy SP 21 w Częstochowie dn. 19.052017. W Turnieju brały udział 3 drużyny: Mistrzowie powiatu Częstochowskiego - SP Konopiska, Mistrzowie powiatu Kłobuckiego- SP Węglowice, Mistrzowie miasta Częstochowa - SP nr 48. Każda drużyna rozegrała 2 mecze. Nasza drużyna pierwszy mecz rozegrała ze SP Węglowice, mecz był do przerwy wyrównany. W drugiej połowie chłopcy zaczęli pewniej i dokładnie grać uwierzyli że można wygrać z przeciwnikiem, który już nieraz brał udział na tym etapie rozgrywek. Bardzo dobrze w bramce bronił Mikołaj Kołaczyk .Dobre i szybkie rozegranie ataku skutecznie kończyli rzutami na bramkę Miłosz Kościelny i w końcówce nie do zatrzymania Adam Szewiński, pierwszy mecz wygraliśmy trzema bramkami. Drugi mecz decydował o zwycięstwie w turnieju, ponieważ obie drużyny miały po jednej wygranej. SP nr 48 okazała się wymagającym przeciwnikiem. Mecz rozpoczął się dla nas bardzo niekorzystnie drużyna przegrywała już 4:1.Do przerwy odrobiliśmy jedną bramkę. Do drugiej połowy drużyna wyszła bardzo zmotywowana widać było że chłopcy chcą to wygrać .Twarda obrona całej drużyny w obronie i skuteczne i mocne rzuty Adama w końcówce dały nam upragnione zwycięstwo 10:7. Wyniki spotkań:

Uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w Igrzyskach Powiatu Częstochowskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym przeprowadzonym w Rędzinach 12.05.2017
Czwórbój obejmował cztery konkurencje:
-   Bieg na 60 m
-   Skok w dal
-   Rzut piłeczką palantową
-   Bieg na 1000 m
Drużyna wystąpiła w składzie:

6 kwietnia w Lelowie, odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego w mini piłce ręcznej dziewcząt. W finale tym, wzięły udział cztery zespoły szkół podstawowych wyłonione z wcześniejszych eliminacji. Pierwszy mecz nasze młode Konopiszczanki zagrały z ubiegłorocznymi mistrzyniami, dziewczętami z Lelowa. Walka była bardzo wyrównana. Do przerwy mecz zakończył się remisem 3:3. Druga połowa też nie przyniosła rozstrzygnięcia i zakończyła się wynikiem 5:5. Kiedy sędzia podyktował 10 minutową dogrywkę wiedziałyśmy ,że te 10 minut przechyli szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Doskonałe przygotowanie lekkoatletyczne wzięło górę nad umiejętnościami i mecz zakończył się wynikiem 9:5 dla naszych. Drugimi przeciwniczkami na drodze do zwycięstwa były dziewczęta z Widzowa .Dzięki temu, że „obijałyśmy się" z nimi już eliminacjach, to doskonale znałyśmy „trudnego przeciwnika". Żeby wygrać musiałyśmy dostosować się do charakteru gry narzuconego przez Widzów. Trudna walka /to mało powiedziane!!!/ toczyła się do ostatniej minuty meczu. Rywalki pokonałyśmy ich własną bronią.....