puchar

Młodzi siatkarze z Konopisk po wcześniejszym wygraniu turnieju eliminacyjnego i ćwierć finałowego udali się 18 lutego do Starego Cykarzewa, gdzie odbył się Turniej Finałowy Powiatowej Gimnazjady Chłopców w Siatkówce. W turnieju tym wystartowały drużyny z Mykanowa, Borowna, Blachowni i Konopisk. W walce o finał nasi siatkarze zmierzyli się z zawsze groźną Blachownią. Pierwszy set, to zdecydowana przewaga naszej drużyny, która za sprawą świetnej zagrywki i skutecznym kontratakom rozbiła swoich rywali do 10. Łatwo wygrany pierwszy set nieco uśpił chłopaków, którzy pozwolili rywalowi wrócić do gry i wygrać seta do 21. Tiea-breka lepiej rozpoczęli gimnazjaliści z Blachowni, po kilku nieskończonych naszych atakach obieli oni prowadzenie 6-2, ale nasi chłopcy z każdą kolejną akcją odrabiali straty. Po zmianie stron wyszliśmy na prowadzenie 12-10, którego nie oddajemy już do końca seta. Ostatni punkt na wagę finału zdobywa atakiem po bloku Kacper Kozłowski, który jednak nieszczęśliwie ląduje i skręca staw skokowy.

Do meczu finałowego z Mykanowem przystępujemy niestety już bez Kacpra, którego groźna kontuzja eliminuje z dalszej gry. Mimo znacznego osłabienia w sile ataku, nasza drużyna postawiła faworyzowanemu rywalowi trudne warunki i pokazała charakter. Pierwszy set to pokaz dobrej siatkówki z obu stron i zaciętej walki punkt za punkt. W samej końcówce jednak nie wykorzystujemy dwóch naszych szans na wygranie seta i przegrywamy go na przewagi 27-29. Porażka w pierwszej partii podcięła nieco skrzydła naszym siatkarzom, co przełożyło się na grę w drugiej partii. W secie tym nasi rywale wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, której nie oddali już do samego końca wygrywając seta do 19. Zdobycie drugiego miejsca to olbrzymi sukces naszej siatkarskiej młodzieży i efekt systematycznej pracy treningowej realizowanej w klasie sportowej oraz projekcie „S.O.S."