siata53 grudnia siatkarska reprezentacja Gimnazjum w Konopiskach brała udział III Mikołajkowym Powiatowym Turnieju Siatkówki Chłopców o Puchar Starosty Częstochowskiego.

W pierwszym meczu chłopaki zmierzyli się z Mykanowem i po słabej grze szczególnie w zagrywce i przyjęciu gładko i bez historii przegrali 2 – 0 ( 25-19. 25-20). W drugim spotkaniu nasz zespól grał z Kamienicą Polską. W meczu tym nasi zawodnicy powoli przypominali sobie, że jednak potrafią grać w siatkówkę. Skuteczna gra w obronie i kontratak okazały się kluczem do zwycięstwa 2 – 0 (25-14, 25-17).

W ostatnim meczu nasi siatkarze spotkali się z gospodarzami z Blachowni. Pierwszy set, to pokaz siły naszego zespołu . Mocna zagrywka, szczelny blok i precyzyjne ataki naszych skrzydłowych pozwoliły na odniesienie gładkiego zwycięstwa w tym secie. Drugi set pada łupem gospodarzy mimo, iż to my mieliśmy jako pierwsi dwie piłki meczowe w górze. Tie-break znów zaczynamy źle, po zmianie stron przegrywamy 4 -8, ale walczymy i doprowadzamy do zaciętej i nerwowej końcówki. Decydujący cios na wagę zwycięstwa zadaje Bartek Opiłka, który skutecznym atakiem kończy to emocjonujące spotkanie, które wygrywamy 2 -1 (25-16, 27-29, 19-17). Dzięki temu zwycięstwu, nasza drużyna zajmuje drugie miejsce w turnieju i skutecznie rewanżuje się gospodarzom za przegrany przed tygodniem mecz w Konopiskach.
Gimnazjum Konopiska : Michał Kowalik, Kamil Golis, Tomasz Tomżyński , Bartosz Blukacz, Bartosz Opiłka, Mateusz Opiłka, Kacper Kozłowski, Maciej Przybył, Patryk Musiał, Kamil Kowalik, Sebastian Wiora.
Trener: Tomasz Kupczyk