siata1

Na zakończenie I etapu rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Młodzików siatkarze z Gimnazjum Konopska zmierzyli się w swojej hali ponownie z zespołem IV LO AZS 2020 Częstochowa i Exact Systems Norwid Częstochowa. Po ubiegło tygodniowym blamażu w Częstochowie, chłopcy znów zrobili mały krok do przodu. Co prawda nie udało im się wygrać żadnego meczu, ale zawodnicy walczyli na tyle, na ile pozwoliły im obecne umiejętności i rywal. Mecz z AZS Częstochowa był jednostronny, zawodnicy tego klubu to rywal z najwyższej półki i chyba główny kandydat do wygrania tych rozgrywek. W całym meczu nasi chłopcy zdobyli tylko 24 pkt.0-2 (12-25, 12,25.)

Dużo lepiej nasi młodzicy zaprezentowali się w pojedynku z Norwidem, w każdym secie próbowali nawiązać wyrównaną walkę i gdyby nie proste błędy w połowie każdego z setów, to może udało by się wygrać choć jedną partię. Nawet w II secie, kiedy stracili po kontuzji swojego rozgrywającego Jakuba Nalewajkę, dalej próbowali grać o zwycięstwo. Gra drużyny dalej jest jednak bardzo nierówna, pełno w niej banalnych i prostych błędów technicznych i komunikacyjnych. Meczowa trema bardzo paraliżuje i szybko podcina skrzydła. Trzeba mieć nadzieję, że z każdym kolejnym meczem będzie lepiej. Do tego potrzebna jest skuteczna gra liderów drużyny, którzy jeszcze nie potrafią w pełni zaprezentować swoich umiejętności .