Siatkówka

Siatkówka

 

 

 

 


CZAS MŁODYCH WILKÓW

Siatkarska reprezentacja Gimnazjum w Konopiskach zwyciężyła w XIII Powiatowym Turnieju Siatkówki o Puchar Starosty Częstochowskiego w Kamienicy Polskiej. Sukces ten jest tym cenniejszy, że trzon nowej drużyny został oparty na uczniach klas II i I. Chłopcy ci zaprezentowali bardzo skuteczną i ciekawą siatkówkę bazującą głownie na świetnej zagrywce i precyzyjnym przyjęciu. W pierwszym swoim spotkaniu pokonali Kamienicę 2-0 (25-13, 25-11), w drugim Poczesnę 2-0 (25-15, 25-18) i w ostatnim meczu Starczę również 2-0 (25-23, 25-21). Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Emilian Baor.

Czytaj więcej: CZAS MŁODYCH WILKÓW

DWIE WYGRANE MŁODZIKÓW

Po okresie ferii na boiska wrócili nasi siatkarze, którzy w czwartym etapie rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Młodzika byli gospodarzami spotkań z drużynami z Katowic i Michałkowic. W pierwszym meczu drużyna AZS 2020 Konopiska pewnie pokonała gości z Katowic 2-0 w setach 25-11 i 25-14. W drugim meczu nasi siatkarze rywalizowali z Michałkowicami. Chłopcy bardzo chcieli się zrewanżować swoim rywalom za wyjazdową porażkę w poprzedniej rundzie. Niestety set pierwszy zakończył się porażką do 17. W drugim secie po dokonaniu kilku zmian na pozycjach gra wreszcie zaskoczyła i chłopaki pewnie wygrali drugiego seta do 16 i tie breaka do 12. Oba zwycięstwa mogą cieszyć, tym bardziej, że nasz zespól musiał radzić sobie w tym dniu bez swojego kapitana Konrada Kluźniaka, który doznał podczas treningu lekkiej kontuzji stawu skokowego.

Czytaj więcej: DWIE WYGRANE MŁODZIKÓW

XV MIĘDZYPOWIATOWY TURNIEJ SIATKÓWKI CHŁOPCÓW

30 Listopada 2016 roku w Gminnej Hali Sportowej w Konopiskach rozgrywany był XV Międzypowiatowy Turniej Siatkówki Chłopców. Wystartowały w nim drużyny z Blachowni, Kamienicy Polskiej i dwa zespoły z Konopisk. Turniej był kolejnym etapem przygotowań do zbliżającej cię walki w gimnazjadzie powiatowej, w której drużyna z Konopisk będzie broniła mistrzostwa. Ostatecznie turniej zakończył się zwycięstwem Gimnazjum z Konopisk, drugie miejsce zajęła drużyna z Blachowni, trzecie SOS Konopiska i czwarte Kamienica Polska. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano rozgrywającego z Konopisk Krystiana Siwka. Wszystkie drużyny dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Częstochowie zostały również obdarowane pamiątkowymi dyplomami i medalami.

Czytaj więcej: XV MIĘDZYPOWIATOWY TURNIEJ SIATKÓWKI CHŁOPCÓW

NIEZWYKŁE SPOTKANIE Z MARCINEM PRUSEM – CZTEROKROTNYM MISTRZEM POLSKI W SIATKÓWCE!

02 12 2016 26

W piątek, drugiego grudnia br. do ZS w Konopiskach został zaproszony przez trenera SOS, nauczyciela wychowania fizycznego, p. Tomasza Kupczyka niezwykły gość – czterokrotny mistrz Polski w siatkówce – pan Marcin Prus, który w reprezentacji Polski grał w latach 1997-2001. Rozegrał 97 spotkań. Było to niewątpliwie niepowtarzalne spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich zgromadzonych w hali sportowej gimnazjalistów. Stanął przed nimi i zachwycił opowieścią o swojej karierze sportowej nie tylko mistrz, ale przede wszystkim człowiek – patriota, autorytet i wzór do naśladowania. Pan Marcin zachęcał młodych ludzi przede wszystkim do nauki, pracy nad sobą, samodoskonalenia oraz konsekwentnego dążenia do celu, mimo wielu przeszkód, jakie stają na drodze każdego człowieka. Przestrzegał przed łatwą drogą, autostradą, zachęcał do wysiłku i samodyscypliny, bez których niczego w życiu się nie osiągnie, niezależnie od obranego celu.

Czytaj więcej: NIEZWYKŁE SPOTKANIE Z MARCINEM PRUSEM – CZTEROKROTNYM MISTRZEM POLSKI W SIATKÓWCE!

DWIE WYGRANE I AWANS MŁODZIKÓW

W ósmej kolejce spotkań AZS 2020 Konopiska podejmował w we własnej hali rywali z Katowic i Rybnika. Stawką obu meczy było utrzymanie przez nasz zespól trzeciego miejsca w grupie i awans do kolejnego etapu rozgrywek. W walce z rywalami naszą drużynę dzielnie wspierali licznie zgromadzeni kibice , którzy głośnym dopingiem pomagali chłopakom szczególnie w ciężkich chwilach na boisku. W pierwszym meczu siatkarze z Konopisk zmierzyli się z drużyną Źródełka Katowice, którą pewnie pokonali 2-0 (25:11, 25:12).W drugim meczu AZS Konopiska rywalizowali z TS Volley Rybnik II, którego po zaciętym i stojącym na dobrym poziomie meczu pokonał również 2-0 (26-24, 25-20).

Czytaj więcej: DWIE WYGRANE I AWANS MŁODZIKÓW