Osiągnięcia uczniów

Osiągnięcia uczniów

Osiągnięcia naszych uczniów

NASI FINALIŚCI

Do (III) etapu wojewódzkiego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w roku szkolnym 2018/2019 zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. język polski: Aleksandra Glondalska kl. IIIb

2. język angielski: Małgorzata Leonarcik kl. IIIb

3. biologia: Zuzanna Nowak kl. VIIIa

4. chemia: Zuzanna Nowak kl. VIIIa

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM I OPIEKUNOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

GMINNY KONKURS WIEDZY O HIV/AIDS

W dniu 3 grudnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Konopiskach odbył się Gminny Konkurs wiedzy o HIV/AIDS, w którym wzięło udział 20 uczestników z klas VII i VIII szkół podstawowych i kl. III gimnazjów z terenu gminy Konopiska. Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy młodzieży na temat zakażeń wirusem HIV i choroby AIDS, umiejętność wykrywania zagrożeń życia człowieka, kształtowanie umiejętności zachowań asertywnych oraz tolerancji wobec nosicieli HIV i osób chorych na AIDS.
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Konopiskach przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która była fundatorem nagród i poczęstunku.
Wyniki konkursu są następujące:

Czytaj więcej: GMINNY KONKURS WIEDZY O HIV/AIDS

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Do (II) etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w roku szkolnym 2018/2019 zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. język polski: Aleksandra Glondalska kl. IIIb

Wiktoria Barnat kl. IIIc

2. historia: Hubert Leśniczek kl. IIIc

Aleksandra Glondalska kl. IIIb

Mikołaj Strużykowski kl. IIIa

3. język angielski: Małgorzata Leonarcik kl. IIIb

4. matematyka: Jakub Wałek kl. VIIIb

5. biologia: Zuzanna Nowak kl. VIIIa

6. chemia: Zuzanna Nowak kl. VIIIa

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM I OPIEKUNOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

XVIII POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY „BLIŻEJ EKOLOGII”

eko

15 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Józefa Lompy w Starczy odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Bliżej ekologii". Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Częstochowskiego. W konkursie udział wzięło sześć drużyn z Huty Starej, Poczesnej, Wrzosowej, Kamienicy Polskiej, Starczy oraz Konopisk. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III a - Wiktoria Musik, Nikola Rokicka i Natalia Celt. Konkurs składał się z trzech części. W pierwszej z nich drużyny zmierzyły się
z dwudziestoma pytaniami dotyczącymi ochrony przyrody i środowiska oraz ekologii. Zawodnicy wykazali się również znajomością parków narodowych w Polsce oraz parków krajobrazowych województwa śląskiego. W ostatniej części konkursu uczestnicy rozpoznawali chronione w Polsce rośliny i zwierzęta.
Drużyna z Konopisk zajęła drugie miejsce. W nagrodę uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki, a ich opiekunowie pomoce dydaktyczne. Gimnazjalistki z Konopisk do konkursu przygotowała pani magister Wioletta Warwas.

Natalia Celt

PRESTIŻOWE WYRÓŻNIENIE DLA ZUZANNY KOŁACZYK

23 kwietnia w gmachu Biblioteki Śląskiej w Katowicach odbyło się uroczyste podsumowanie IX Wojewódzkiego Konkursu Historyczno – Literackiego pt. „Prawda i kłamstwo o Katyniu". Organizatorką konkursu jest pani poseł do Parlamentu Europejskiego – Jadwiga Wiśniewska, a patronat naukowy nad konkursem sprawuje Instytut Pamięci Narodowej. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 167 uczniów z województwa śląskiego. Jednak na finałową galę zaproszono tylko dziesięcioro z nich. Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica klasy III c naszego gimnazjum - Zuzanna Kołaczyk. Napisała ona piękny esej pt. „W poszukiwaniu prawdy o Katyniu". Połączenie historii i literatury to coś, co Zuzia kocha najbardziej. Dała się już poznać jako autorka poezji patriotycznej ( wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Ojczyznę moją..."), znakomita recytatorka Regionalnych Spotkań z Poezja i Prozą „Wrażliwość na słowa" oraz laureatka konkursu wiedzy o Henryku Sienkiewiczu.

Czytaj więcej: PRESTIŻOWE WYRÓŻNIENIE DLA ZUZANNY KOŁACZYK