Osiągnięcia uczniów

Osiągnięcia uczniów

Osiągnięcia naszych uczniów

SUKCES GIMNAZJALISTÓW W POWIATOWYM KONKURSIE EKOLOGICZNYM

W dniu 16 maja 2017 roku odbył się XVII powiatowy konkurs ekologiczny „Bliżej ekologii" w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Starczy, pod patronatem Starosty Powiatu Częstochowskiego. Tradycyjnie nasze gimnazjum brało w nim udział. Sebastian Gorzelok, Monika Kowalczyk i Magdalena Ostrówka zmagali się z innymi uczniami: z Huty Starej, Poczesnej, Starczy, Wrzosowej i Koziegłów. Konkurs składał się z trzech części. Pierwsza to zadania testowe z zakresu wiedzy o ochronie środowiska, ekologii i ochronie przyrody. Kolejna część składała się z zadań otwartych dotycząca znajomości parków krajobrazowych województwa śląskiego, parków narodowych, recyklingu,organizacji działających na rzecz ochrony przyrody, a ostatnia, trzecia dotyczyła rozpoznawania zagrożonych gatunków roślin i zwierząt. Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce. Uczniowie zdobyli dyplomy, nagrody rzeczowe oraz cenne punkty, które przydadzą się do rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Wioletta Warwas

View the embedded image gallery online at:
http://zskonopiska.pl/osiagniecia-uczniow.html#sigFreeId13bd2b155e

SPRAWOZDANIE Z UROCZYSTOŚCI ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU NA WIERSZ O TADEUSZU KOŚCIUSZCE W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W RĘKSZOWICACH

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. T. Kościuszki w Rększowicach był organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu na wiersz patriotyczny o Tadeuszu Kościuszce. Konkurs odbywał się pod patronatem Wójta Gminy Konopiska Jerzego Żurka. Rok 2017 to między innymi rok Tadeusza Kościuszki- niezłomnego bojownika w walkach o niepodległość.
Uczniowie Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Konopiskach także przystąpili do tego zaszczytnego przedsięwzięcia. Konkurs podzielony był na dwie kategorie: szkoła podstawowa i gimnazjum.
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 30 kwietnia 2017 roku w ZSP w Rększowicach. Nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca. W kategorii szkoły podstawowe:

Czytaj więcej: SPRAWOZDANIE Z UROCZYSTOŚCI ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU NA WIERSZ O TADEUSZU KOŚCIUSZCE W ZESPOLE...

WYNIKI POLSKO- UKRAIŃSKIEGO KONKURSU FIZYCZNEGO „ LWIĄTKO 2017”

lwiatko1

 

W Polsko -Ukraińskim Konkursie Fizycznym w tym roku szkolnym wzięło udział 8 uczniów naszego gimnazjum.
Dwóch uczniów zdobyło zaszczytny tytuł „TAON", co oznacza III lokatę.
Są to: uczeń kl. III b - Bartosz Pijet i uczeń kl. III c - Kornel Klecha.

GMINNY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM.

droga

 

Uczniowie Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Konopiskach wzięli udział w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa W Ruchu Drogowym.
Drużyna z gimnazjum w składzie: Emilian Baor z kl. III a, Aleksander Biskup z kl. II a i Cyprian Danecki z kl. III b zajęli II miejsce.
Najlepszy wynik wśród wszystkich uczestników z naszego zespołu osiągnął Bartosz Frukacz z kl. V b.
Uzyskał 31 pkt na 35 możliwych do zdobycia, co dało mu II miejsce w rywalizacji indywidualnej.

SUKCES RECYTATORSKI SEBASTIANA GORZELOKA!

28 marca 2017 r. w Publicznym Gimnazjum Stowarzyszenia Publicznych Szkół Katolickich im. św. Józefa w Częstochowie odbył się IX Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poezja religijna i patriotyczna". Po raz drugi wzięli w nim udział uczniowie z ZS w Konopiskach. Nasze gimnazjum reprezentowali – Sebastian Gorzelok z kl. 3c oraz Victoria Kozik z kl. 3a. Jury po wysłuchaniu recytatorów w trzech kategoriach udało się na obrady, aby ogłosić bardzo pomyślny dla nas werdykt.
Z wielką radością pragniemy poinformować, że zwycięzcą tegorocznego konkursu w kategorii gimnazjum został uczeń klasy 3c – Sebastian Gorzelok, który deklamował wiersz ks. Jana Twardowskiego pt. „Zdjęcie z krzyża". Uczeń za zdobycie I miejsca otrzymał dyplom oraz piękną nagrodę książkową.

Opiekun- Renata Gęsiarz

View the embedded image gallery online at:
http://zskonopiska.pl/osiagniecia-uczniow.html#sigFreeId3d67e11a17