Osiągnięcia uczniów

Osiągnięcia uczniów

Osiągnięcia naszych uczniów

GRATULACJE

Do (III) etapu wojewódzkiego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w roku szkolnym 2017/2018 zakwalifikowali się następujący uczniowie:
1. język polski:

Zuzanna Nowak kl. VIIa
Martyna Witkowska VIIa

2. historia:

Maciej Świącik kl. IIIb (GIM)

3. biologia:

Natalia Celt kl. IIIa (GIM)

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM I OPIEKUNOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

KONKURSY PRZEDMIOTOWE (2)

Do (II) etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w roku szkolnym 2017/2018 zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. język polski:

Maciej Kowalik kl. VIIa
Zuzanna Nowak kl. VIIa
Kinga Król kl. VIIa
Martyna Witkowska VIIa
Maciej Świącik kl. IIIb (GIM)

2. historia:

Maciej Świącik kl. IIIb (GIM)

3. matematyka:

Alicja Kocik kl. IIIb (GIM)

4. biologia:

Natalia Celt kl. IIIa (GIM)

5. język angielski:

Małgorzata Leonarcik kl. IIb

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM I OPIEKUNOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

SUKCES RECYTATORSKI EMILII KUŚ Z KL. III B GIMNAZJUM!

19 października 2017 roku w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM" w Częstochowie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poetyckie Krajobrazy, poświęcony poezji Agnieszki Osieckiej w związku z przypadającą w 2017 roku 20. rocznicą śmierci poetki. Konkurs zorganizowała Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM" w Częstochowie. Była to już siódma edycja. Każda poświęcona jest innemu twórcy. Nasi gimnazjaliści co roku biorą udział w zmaganiach recytatorskich, odnosząc sukcesy. Tym razem możemy się poszczycić drugim miejscem, które zajęła Emilia Kuś, uczennica klasy III gimnazjum, przygotowana przez mgr Renatę Gęsiarz. Mottem konkursu były słowa Agnieszki Osieckiej:
„Życie nie stawia pytań,
życie po prostu jest..."

Czytaj więcej: SUKCES RECYTATORSKI EMILII KUŚ Z KL. III B GIMNAZJUM!

SREBRO SZACHISTÓW

szachy

 

10 października 2017 roku w Konopiskach odbyły się Igrzyska Młodzieży Powiatu Częstochowskiego w szachach. Świetnie w tych rozgrywkach spisała się drużyna SP w Konopiskach, która wywalczyła drugie miejsce w tym turnieju. Sukces tym cenniejszy, iż drużyna startowała tylko w trzy osobowym składzie. (Jakub Kowalczyk, Mateusz Kowalczyk i Hubert Popiel)

SUKCES GIMNAZJALISTÓW W POWIATOWYM KONKURSIE EKOLOGICZNYM

W dniu 16 maja 2017 roku odbył się XVII powiatowy konkurs ekologiczny „Bliżej ekologii" w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Starczy, pod patronatem Starosty Powiatu Częstochowskiego. Tradycyjnie nasze gimnazjum brało w nim udział. Sebastian Gorzelok, Monika Kowalczyk i Magdalena Ostrówka zmagali się z innymi uczniami: z Huty Starej, Poczesnej, Starczy, Wrzosowej i Koziegłów. Konkurs składał się z trzech części. Pierwsza to zadania testowe z zakresu wiedzy o ochronie środowiska, ekologii i ochronie przyrody. Kolejna część składała się z zadań otwartych dotycząca znajomości parków krajobrazowych województwa śląskiego, parków narodowych, recyklingu,organizacji działających na rzecz ochrony przyrody, a ostatnia, trzecia dotyczyła rozpoznawania zagrożonych gatunków roślin i zwierząt. Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce. Uczniowie zdobyli dyplomy, nagrody rzeczowe oraz cenne punkty, które przydadzą się do rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Wioletta Warwas

View the embedded image gallery online at:
http://zskonopiska.pl/osiagniecia-uczniow.html#sigFreeId13bd2b155e