Aktualności Szkoły Podstawowej w Konopiskach

MOJA NIEPODLEGŁA

11.11.311 listopada 1918 r. po latach wysiłków i zmagań wielu pokoleń polskich patriotów kraj nasz powrócił, na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali i walczyli o jej niepodległy byt. W kraju i za granicą wytrwale kultywowali polskość, aby zachować ją dla przyszłych pokoleń . Nieustanne zmagania Polaków z zaborcą trwające nieprzerwanie przez 123 lata przyniosły nam długo wyczekiwaną niepodległość. Klęska zaborców w I wojnie światowej dała nam upragnioną, długo wyczekiwaną wolność .11 listopada Józef Piłsudski otrzymał naczelne dowództwo nad wojskiem z rąk Rady Regencyjnej a trzy dni później pełnię władzy nad odbudowującym się państwem.

Oficjalnie Święto Niepodległości zostało ustanowione na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. zniesione przez komunistów – w 1945 r. –ponownie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.

W ramach obchodów Rocznicy Odzyskania Niepodległości nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu".

hymnpng