Aktualności Szkoły Podstawowej w Konopiskach

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019

swiatDruga połowa września w całej Polsce wiąże się z akcją „Sprzątanie Świata". I jak co roku uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się do tych działań. W środę 25 września wszystkie klasy zaopatrzone w worki i rękawiczki, wyruszyły w teren. Pomimo niepewnej pogody, młodzież chętnie i z zaangażowaniem zabrała się do pracy i w ciągu dwóch godzin zapełniła zebranymi śmieciami wiele worków. Uczniowie posprzątali tereny wokół szkoły, gminy i kościoła w Konopiskach. Uprzątnięte zostały również obrzeża pobliskiego lasu oraz tereny położone wokół zbiornika Pająk.
Ogólnopolska akcja „Sprzątania świata" przebiega w tym roku pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy". Fundacja Nasza Ziemia zachęca do:


• Podejmowania działańdzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami – NIE ŚMIECIMY
• Inicjowania sprzątania i wyszukiwania zanieczyszczonych miejsc w najbliższej okolicy - SPRZĄTAMY
• Zmiany naszych nawyków na przyjaźniejsze dla środowiska - ZMIENIAMY