Aktualności Szkoły Podstawowej w Konopiskach

OSOBLIWOŚCI ŚWIATA FIZYKI

Dnia 19.09.2019r. po trzeciej godzinie lekcyjnej uczniowie klasy siódmej i ósmej Szkoły podstawowej w Konopiskach oraz Szkoły podstawowej w Korzonku wybrali się w około godzinną podróż do Katowic na Uniwersytet Śląski. Tak jak zeszłego roku byliśmy na wykładach poświęconych fizyce. Tematyką wykładów był ogień oraz wyładowania atmosferyczne. Naszych uczniów bardzo zainteresowała tematyka szczególnie pierwszego z wykładów, który poświęcony był wyładowaniom atmosferycznym. Pani prowadząca wykład w bardzo ciekawy i fascynujący sposób przekazała nam cenną wiedzę o wyładowaniach atmosferycznych, przeprowadzając różne doświadczenia, w których mogliśmy brać udział.

Drugi z wykładów na, który się wybraliśmy, był poświęcony ogniu. Poruszał on temat tego, czy jest on naszym wrogiem czy przyjacielem. Pan wykładowca dostarczył nam cenną wiedzę na temat bezpiecznego obchodzenia się z ogniem oraz wykonał ciekawe doświadczenia, które miały za zadanie pokazać nam, czym tak naprawdę jest ten ogień. Dowiedzieliśmy się również na czym polega spalanie oraz skąd biorą się dziwne kształty i kolory płomieni. Ten wykład był naprawdę ciekawy, a zarazem potrzebny w życiu codziennym, ponieważ w razie zagrożenia pożarem będziemy wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji. Bardzo podobały się nam te wykłady. Były one nauką połączoną z ciekawymi doświadczeniami, których nie bylibyśmy w stanie przeprowadzić w naszej szkole. Mamy nadzieję, że za rok znowu będziemy mieli możliwość uczestniczenia w tego typu wyjazdach edukacyjnych.

Julia Będkowska klasa 8b