Aktualności Szkoły Podstawowej w Konopiskach

WIWAT KONSTYTUCJA!

30 kwietnia grupa naszych uczniów wraz z opiekunami – mgr A. Banaśkiewicz, mgr M. Mituła-Borek, mgr C. Trzepizurem – zaprosiła całą społeczność szkolną do obejrzenia akademii upamiętniającej 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niezwykle dramatyczne tło historyczne zdarzeń przybliżyli uczniowie: Natalia Kowalska i Maciej Kowalik.
Z uchwaloną w 1791 roku Ustawą Rządową największe nadzieje wiązali mieszczanie, chłopi i wszystkie postępowe umysły epoki oświecenia. Znalazło to odzwierciedlenie w poezji patriotycznej zaprezentowanej przez uczniów klasy VIa i VIb. Prawdziwą ozdobą akademii trzeciomajowej były pieśni i utwory patriotyczne w wykonaniu Julii Kozik, Wiktorii Burzyńskiej, Wiktorii Wojtaluk i Wiktora Jędrzejaka. Jednak największe brawa publiczności otrzymały uczennice klasy VIb, które zaprezentowały układ taneczny z biało-czerwonymi flagami.


Ta piękna i podniosła uroczystość przypomniała wszystkim, czym są symbole narodowe, jak zmieniały się prawa człowieka na przestrzeni wieków oraz jaką rolę w dziejach Narodu Polskiego odegrała jedna z najnowocześniejszych konstytucji na świecie – Konstytucja 3 maja!

Anna Banaśkiewicz