Aktualności Zespołu Szkół w Konopiskach

WYSTAWA MALARSTWA CEZAREGO TRZEPIZURA

W dniach od 20 września do 4 października 2017 roku w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie odbyła się Wystawa Malarstwa Cezarego Trzepizura – naszego kolegi - nauczyciela plastyki w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Konopiskach.
Zgromadzone prace prezentowały obrazy olejne o charakterze abstrakcyjnym, ujęte w ramy tematyczne „Jest takie miasto...".


Na obrazach dominuje stonowana kolorystyka w odcieniach błękitów, szarości, fioletu. Niektóre dzieła ożywia plama czerwieni, żółci, zieleni, podkreślająca emocjonalny charakter wyrazu. Autor skupia się na harmonii barw, kompozycji oraz efektach fakturalnych. Świat wyobraźni łączy się z rzeczywistością, dzięki czemu można odczytać indywidualny styl malarza charakteryzujący się najwyższymi wartościami kolorystycznymi i ekspresją wyrazu.
Byliśmy pod wrażeniem wszystkich dzieł, które dostarczyły nam pozytywnych, bardzo energetycznych przeżyć i emocji. Jesteśmy dumni z tego, że pracujemy z tak wspaniałym artystą.

Maria Szymanek