Aktualności Zespołu Szkół w Konopiskach

PROGRAM INTEGRACJI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ "ZAUWAŻENI" RUSZYŁ PEŁNĄ PARĄ

21 czerwca 2017r w Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Konopiskach odbyło się uroczyste otwarcie projektu integracji międzypokoleniowej "Akcji Zauważeni". Na spotkanie przybyło wielu wspaniałych gości. Honorowy patronat nad projektem objął w- ce Prezydent Miasta Częstochowy mieszkaniec naszej gminy pan Andrzej Szewiński. Na spotkanie przybyła też pani Dyrektor ZS w Konopiskach Ilona Ujma oraz w-ce Dyrektor pani Beata Kaleta. Z ramienia Urzędu Gminy i przedstawiciela oświaty zaproszenie przyjęła pani Halina Wolna. Spotkanie miało charakter warsztatowy . Pierwsze zajęcia poprowadziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Konopiskach. Pani Iwona Rode razem z przedstawicielkami Koła, prezentowały zajęcia florystyczne. W spotkaniu uczestniczyły też panie z Koła Emerytów z terenu Konopisk, które swoim śpiewem uświetniły atmosferę warsztatów. W zajęciach towarzyszyli też uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu "Parasol',, którzy aktywnie uczyli się pod okiem doświadczonych instruktorek jak wykonywać piękne kwiaty z bibuły. Integracja międzypokoleniowa udała się wspaniale.

Założony cel został osiągnięty. Młodzież zauważyła, że w gronie doświadczonych seniorów można twórczo spędzać czas wolny, uczyć się, a przy tym doskonale bawić. Pan Andrzej Szewiński zaprezentował wspaniałą sprawność manualną. Własnoręcznie wykonał kolorowe kwiaty, które pokazały kolejny talent naszego gościa. Wszyscy goście doskonale się bawili, atmosfera była przednia. Po raz kolejny okazało się, że czas spędzony wśród aktywnych i życzliwych ludzi jest największą wartością. Wiek nie ma tu znaczenia, a zapominane warsztaty z zakresu rękodzieła mogą stanowić inspirację dla młodzieży. Przed nami kolejne spotkania podczas, których nastąpi wymiana doświadczeń naszych uczestników. Planujemy wiele wspaniałych atrakcji, o których będziemy informować na bieżąco. Czekamy na następne spotkanie w tak szacownym gronie już po wakacjach.

Organizatorzy Iwona Nadzieja i Magdalena Kędziora