28 maja odbyły się Mistrzostwa Gimnazjów Powiatu Częstochowskiego w lidze lekkoatletycznej. Mistrzostwa te, objęły cały wachlarz konkurencji lekkoatletycznych: biegi ,skoki, rzuty , biegi rozstawne. Zespół dziewcząt z Gimnazjum w Konopiskach przyjechał zmotywowany do walki o I miejsce. Wszystkie założenia taktyczne dziewczęta wykonały w 100 % ,w swoich konkurencjach zajmowały czołowe miejsca, co w konsekwencji dało zwycięstwo w całej imprezie.
Tym sposobem lekkoatletki z Konopisk zostały złotymi medalistkami i Mistrzyniami Powiatu Częstochowskiego.

Na sukces drużynowy złożyły się osiągnięcia indywidualne każdej startującej i tak : - I miejsca zajęły: Oliwia Żygadło/300 m/, Monika Kowalczyk /sok w dal/, Natalia Kleć/skok wzwyż/, sztafeta 4x100 m /w składzie: Emilia Szyja, Oliwia Żygadło, Monika Kowalczyk, Aleksandra Sufin/ - II miejsca zajęły: Monika Płaczek /600 m/, Olga Cioch /skok wzwyż/ - III miejsca zajęły: Oliwia Sławik /600 m/, Aleksandra Sufin / 100 m/ Kolejne miejsca zajęły: Emilia Szyja /300m IV miejsce/, Paulina Urbańska /100 m VI miejsce/, Zuzanna Kołaczyk /300 m VI miejsce/, Agata Klabisz /600 m VIII miejsce/, Estera Baor /100 m VIII miejsce/, Natalia Kowalska /pchnięcie kulą XIV miejsce/.

Zwycięstwo w etapie powiatowym dało awans do półfinału wojewódzkiego. To kolejny ogromny sukces lekkoatletycznego zespołu. Brawo dziewczęta, jesteście doskonałe!