siata5

15 października 2016 siatkarski zespół AZS 2020 Konopiska udał się do odległego Raciborza na kolejne mecze w Wojewódzkiej Ligi Młodzika. W pierwszym spotkaniu nasi chłopcy zmierzyli się z zespołem MOSM Tych II. Pierwszy set to istna katastrofa, druzgocące błędy na zagrywce i w przyjęciu pozwoliły naszym chłopakom zdobyć zaledwie 19 punktów. Drugi set jest już bardziej wyrównany, lecz to zawodnicy z Konopisk muszą ciągle gonić wynik i walczyć pozostanie w grze. Od stanu 18-19 wreszcie coś zaskoczyło, chłopcy uciekają rywalowi na cztery punkty, by ostatecznie wygrać seta 25:22. O losach meczu zadecydował tiea-brek, którego rozpędzona drużyna AZS rozegrała po mistrzowsku, wygrywając go do 8. W drugim meczu Konopiska rywalizowały z drużyną gospodarzy KS AZS Rafako Racibórz II. Pierwszy set tego meczu to dalej koncertowa gra naszej drużyny. Świetne zagrywki Konrada, Krystiana, Olka oraz wreszcie dokładniejsze wystawy zakończone mocnymi atakami Bartosza Kosowskiego i Konrada Kluźniaka pozwoliły na łatwe zwycięstwo 25:14. W drugim secie role się odwróciły i to gospodarze pewnie sięgnęli po wygraną 16: 25. O zwycięstwie w tym meczu znów musiał rozstrzygnąć tiea-brek. Więcej sił i zimnej krwi zachowali w nim gospodarze, którzy po emocjonującej końcówce wygrali do 12 i cały mecz 2-1.