Aktualności Szkoły Podstawowej w Konopiskach

WYRÓŻNIENIE DLA JAKUBA MORAWCA W POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM POETYCKIE KRAJOBRAZY

poeta

22 października 2015 roku w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM" w Częstochowie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poetyckie Krajobrazy, poświęcony poezji Haliny Poświatowskiej, w związku z przypadającą w 2015 roku 80. rocznicą urodzin poetki. Honorowy patronat nad konkursem objął Pan Andrzej Kwapisz, Starosta Częstochowski. Gimnazjaliści prezentowali jeden z wybranych przez siebie wierszy Haliny Poświatowskiej.

Jednym z członków jury był brat poetki, Pan Zbigniew Myga, który podzielił się z recytatorami i ich opiekunami osobistymi wspomnieniami z domu rodzinnego Haliny Poświatowskiej. W konkursie udział wzięło 19 uczniów z 19 gimnazjów miasta Częstochowy i powiatu częstochowskiego. Naszą szkołę reprezentował Jakub Morawiec, uczeń klasy II a, który otrzymał wyróżnienie za recytację utworu pt.„ Wiersz dla mnie". Pan Zbigniew Myga osobiście pogratulował Kubie i życzył dalszych sukcesów.

Renata Gęsiarz