Aktualności Zespołu Szkół w Konopiskach

Aktualności

Najświeższe wydarzenia w szkole

JASEŁKA 2017

W magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadziło nas spotkanie uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości, podczas którego odbyło się przedstawienie historii Narodzenia Pańskiego okraszone śpiewem kolęd i pastorałek. Kiedy barwna, rozświetlona setkami lampek scenografia wypełniła się bohaterami wydarzeń w Betlejem, widownia zamarła i w skupieniu śledziła rozgrywające się na scenie znane przecież od lat losy Maryi i Józefa wędrujących na spis ludności, poszukiwanie miejsca w gospodzie, narodziny dzieciątka Jezus, podstępne działanie Heroda, wizytę Trzech Króli i pastuszków w ubogiej stajence. Bożonarodzeniową opowieść uzupełniały znakomite wykonania , niektóre w nowej aranżacji, kolęd i pastorałek. Najbardziej za serce chwytały występy uczniów z młodszych klas, którzy ze swobodą, spontanicznie i radośnie śpiewali i tańczyli „Dzieciątku Małemu". Przedstawienie zakończyła wzruszająca "Kolęda dla nieobecnych"

Czytaj więcej: JASEŁKA 2017

DARY DLA HOSPICJUM W CZĘSTOCHOWIE

Przed Świętami Bożego Narodzenia zwracaliśmy się z prośbą do Rodziców oraz uczniów naszej szkoły o dary dla dzieci objętych opieką Hospicjum w Częstochowie. Prosiliśmy głównie o kosmetyki, antyalergiczne środki czystości, gry, zabawki oraz słodycze. Okazaliście Państwo ogromną hojność i serce dla najbardziej potrzebujących. Zgromadziliśmy dużą liczbę artykułów, które przekazaliśmy tuż przed Świętami. Serdecznie dziękujemy za pomoc i hojność wszystkich darczyńców.

Dyrekcja Szkoły oraz Szkolne Koło Wolontariatu

Czytaj więcej: DARY DLA HOSPICJUM W CZĘSTOCHOWIE

DORADZTWO ZAWODOWE ROK SZKOLNY 2017/2018

W grudniu 2017 poznaliśmy kolejne zawody – w ramach edukacji zawodoznawczej we współpracy z Centrum Informacji Zawodowej w Częstochowie nasi uczniowie mieli okazję zgłębiać tajniki pracy architekta w ramach edycji Miastoprojekt. Ponadto dzięki gościnności Salonu BMW i FORDA w Częstochowie przy ulicy Jagiellońskiej mogliśmy zdobyć informacje na temat funkcjonowania salonu od sprzedaży po pracę serwisu. Wyjazdy były dla naszych uczniów niezwykle atrakcyjną porcją informacji dzięki, której osobiście uczestniczyli w przeglądzie najatrakcyjniejszych modeli samochodów.

Czytaj więcej: DORADZTWO ZAWODOWE ROK SZKOLNY 2017/2018

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Do (II) etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w roku szkolnym 2017/2018 zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. język polski:

Maciej Kowalik kl. VIIa
Zuzanna Nowak kl. VIIa
Kinga Król kl. VIIa
Martyna Witkowska VIIa
Maciej Świącik kl. IIIb (GIM)

2. historia:

Maciej Świącik kl. IIIb (GIM)

3. matematyka:

Alicja Kocik kl. IIIb (GIM)

4. biologia:

Natalia Celt kl. IIIa (GIM)

5. język angielski:

Małgorzata Leonarcik kl. IIb

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM I OPIEKUNOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!