Aktualności Szkoły Podstawowej w Konopiskach

Aktualności

Najświeższe wydarzenia w szkole

INFORMACJA

ulotka - co warto wiedzie o grypie

OGÓLNOPOLSKA AKCJA SPOŁECZNA SERCE KAPSUŁY CZASU

„Serce Kapsuły Czasu to ogólnopolska akcja społeczna pod postacią konkursów: plastycznego i literackiego. Zadaniem uczestników jest stworzenie dzieł plastycznych i literackich, które we wnętrzu Kapsuły Czasu stanowić będą jej serce. Na Serce Kapsuły Czasu składają się prace dzieci, młodzieży i dorosłych, przedstawiające wizje świata przyszłości, które dzięki zachowaniu ich w czasie, staną się dziedzictwem wspólnie podarowanym następnym pokoleniom. W pierwszej edycji akcji społecznej Serce Kapsuły Czasu zebrano 3 000 prac plastycznych i literackich z terenu całej Polski, których autorzy podjęli się interpretacji tematu: „Podróż wyobraźnią w przyszłość. Twoja miejscowość, nasz świat za sto lat".

Czytaj więcej: OGÓLNOPOLSKA AKCJA SPOŁECZNA SERCE KAPSUŁY CZASU

WYRÓŻNIENIE DLA ADRII KOŁODZIEJCZYK

ada

 

Adria Kołodziejczyk, uczennica klasy VII b SP w Konopiskach, otrzymała wyróżnienie Powiatowego Zrzeszenia LZS za lekkoatletyczne osiągnięcia sportowe. Tym samym, znalazła się w gronie najlepszych, nagrodzonych sportowców Powiatu Częstochowskiego.

Gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

9 stycznia kl llla i lllb gościły panów policjantów. Tematem tego spotkania było bezpieczeństwo naszych dzieciaków podczas zbliżających się ferii zimowych. Uczniowie w ciszy i w skupieniu wysłuchali cennych rad i wskazówek udzielonych przez panów policjantów. Jak to zwykle bywa w klasach młodszych prelegenci zostali zasypani gradem pytań. Dziękujemy za mile spędzony czas.

View the embedded image gallery online at:
http://zskonopiska.pl/aktualnosci.html#sigFreeId8aa24e205c

NASI UCZNIOWIE NA KONKURSIE

Dnia 8 stycznia nasi uczniowie Oliwia Bąkowska i Tymon Wiśniewski wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych "Gore gwiazda Jezusowi..."

Czytaj więcej: NASI UCZNIOWIE NA KONKURSIE