Aktualności Zespołu Szkół w Konopiskach

Aktualności

Najświeższe wydarzenia w szkole

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 12 marca 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięło udział 20 uczestników. Jak co roku rywalizacja naszych recytatorów miała na celu wyłonienie uczniów, którzy w wyjątkowy sposób głosowo zinterpretowali przygotowane teksty literackie. Popularność tego konkursu wśród młodzieży świadczy o niezwykłej wrażliwości młodych ludzi na poezję. Wśród konkursowych utworów znalazły się wiersze Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Zbigniewa Herberta, Haliny Poświatowskiej, Agnieszki Osieckiej i Jonasza Kofty. Jury w składzie: dyrektor Ilona Ujma, wicedyrektor Beata Kaleta oraz nauczyciele poloniści – Maria Szymanek, Grażyna Pasek i Mariola Mituła- Borek oceniało znajomość tekstu, odpowiednie tempo recytacji, poprawną artykulację, właściwe akcentowanie, modulację głosu i osobiste zaangażowanie recytatorów. Uczniowie przygotowali bardzo ciekawe i mniej znane teksty polskich poetów.
Eliminacje szkolne wygrali:

Czytaj więcej: SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

ZASZCZYTNE TYTUŁY DLA UCZENNIC ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. H. SIENKIEWICZA W KONOPISKACH

Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego jest nie lada wyzwaniem dla wszystkich uczestników. To wszystko za sprawą dużej porcji materiału, którą musza opanować oraz doskonałej znajomości dwóch lektur, którą należy się wykazać. Testy konkursowe wymagają połączenia wiedzy z zakresu teorii literatury oraz nauki o języku i są prawdziwym sprawdzianem dla zdolności i umiejętności literackich dla wszystkich biorących udział.
Tym wysokim standardom sprostały dwie uczennice klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Konopiskach – Zuzanna Nowak i Martyna Witkowska. Dziewczyny dotarły do III etapu Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Zuzia otrzymała tytuł laureata, zdobywając 54 punkty na 60 możliwych, a Martyna znalazła się w gronie finalistów z 50 punktami na koncie. Ogromny sukces naszych uczennic to nie tylko zasłużona nagroda, ale również niebywałe wyróżnienie, ponieważ znalazły się one w bardzo niewielkim gronie, zaledwie 27 osób, które dotarły do finału. Warto dodać, że w I etapie brało udział 9 tys. uczniów, a do II etapu przeszło 195 uczestników.
Gratujemy i życzymy Zuzi i Martynie kolejnych sukcesów, bo jak widać, praca i wytrwałość w dążeniu do celu przynosi zawsze wspaniałe efekty.

Mariola Mituła - Borek

View the embedded image gallery online at:
http://zskonopiska.pl/aktualnosci.html#sigFreeId025ded3e89

 

WYJAZD DO PLANETARIUM

08.03.2018 34

8 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Planetarium Śląskiego w Chorzowie. W ramach wyjazdu mogliśmy obejrzeć seans pt. „Cztery pory roku". Siedząc w wygodnych fotelach udaliśmy się w podróż do gwiazd. Poznaliśmy najważniejsze gwiazdozbiory widoczne na nocnym niebie, obserwowaliśmy wędrówkę po niebie naszej najbliższej gwiazdy (Słońca) na różnych szerokościach geograficznych. Uczniowie utrwalili również wiedzę zdobytą na lekcjach geografii dotyczącą konsekwencji ruchu obrotowego i obiegoweg

Czytaj więcej: WYJAZD DO PLANETARIUM

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I SP NA CZYTELNIKA

06.03.2018 01

W dniu 6 marca 2018 roku odbyła się piękna uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza na czytelnika. W uroczystości wzięły udział: dyrektor szkoły Ilona Ujma, wicedyrektor Beata Kaleta, wychowawczynie klas pierwszych Zofia Bełtowska i Anna Sporek oraz nauczyciele bibliotekarze – Maria Szymanek i Mariola Mituła – Borek.
Uczniowie klas pierwszych zgromadzili się w pięknie przygotowanej sali, w której dekoracje tematycznie nawiązywały do przygotowanej uroczystości. Były to baśnie, podania, legendy oraz bajki i wierszyki dla dzieci pozyskane dla biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, z których mogą już korzystać wszyscy czytelnicy naszej szkoły.

Czytaj więcej: PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I SP NA CZYTELNIKA

SZKOLENIE NAUCZYCIELI W PORTUGALII

ERASMUS

W dniach 16.02.2018 – 22.02.2018 nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w ramach programu ERASMUS+ uczestniczyli w warsztatach, w portugalskiej szkole w Resende. Razem z nauczycielami z Grecji i Portugali uczyliśmy się wykorzystywania nowoczesnych technologii w pracy nauczyciela. Poznaliśmy program do tworzenia KODÓW QR, narzędzie MENTIMETER, które pozwala na tworzenie różnych zagadek, EMAZE – narzędzie do tworzenia prezentacji on –line, PADLET –wirtualną tablicę, która może służyć do przechowywania prac uczniów, zadań itp., BITABLE – narzędzie do tworzenia filmików, KAHOOT - platformę do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów.

Czytaj więcej: SZKOLENIE NAUCZYCIELI W PORTUGALII