Aktualności Szkoły Podstawowej w Konopiskach

Aktualności

Najświeższe wydarzenia w szkole

KOMERS 2019

14.06.2019 151

 

14 czerwca uczniowie klas III gimnazjum oraz VIII szkoły podstawowej bawili się na KOMERSIE.

fot. Robert Nowicki

Czytaj więcej: KOMERS 2019

BEZPIECZNY WYPOCZYNEK – PORADNIK MEN DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW

wypoczynekPrzed rozpoczęciem wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku" oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

Pobierz poradnik.

Wybierając dla swojego dziecka formę letniego wypoczynku, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora. MEN stworzyło publiczną bazę danych o wypoczynku, za pomocą której każdy rodzic może przekonać się, czy dany organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wyjazdu oraz na 14 dni w przypadku półkolonii i wypoczynku organizowanego za granicą.

Czytaj więcej: BEZPIECZNY WYPOCZYNEK – PORADNIK MEN DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW

ŚWIĘTO RODZINY

09.06.2019 151

W tym roku szkolnym, 9 czerwca, pod hasłem „Najlepsza drużyna to moja rodzina" obchodziliśmy Dzień Rodziny. Występy klas 1-3 zaskoczyły wszystkich. Mamy wspaniałych małych aktorów. Uczniowie klasy 7A przedstawili scenkę z życia rodziny. Były piosenki i występy zaproszonych gości: zespół breakdance „Immortal" ze szkoły Snake Dance, szkolny zespół wokalno- muzyczny. Nasza absolwentka Natalia Małolepsza rozgrzała małych i dużych wspaniałymi tańcami. Sponsorzy nie zapomnieli o nas, losy i nagrody główne zaskoczyły. Na stoiskach znalazły się smaczne przekąski, ciasta, napoje, sałatki, koktajle, popcorn i galaretki. W zawodach sportowych uczestniczyli uczniowie oraz rodzice.

Czytaj więcej: ŚWIĘTO RODZINY

WCIECZKA DO OLSZTYNA

10 czerwca nasi uczniowie uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Olsztyna. Jej program obejmował spacer po jednej z tras w Biskupicach. Uczniowie podziwiali zjawiska krasowe, rozpoznawali gatunki drzew rosnących w rezerwacie przyrody "Sokole Góry". Wycieczka zakończyła się pieczeniem kiełbasek w pensjonacie Anna w Olsztynie. Wszyscy wrócili zmęczeni upałem, ale zadowoleni.

B. Kozieł, W. Warwas

View the embedded image gallery online at:
http://zskonopiska.pl/aktualnosci.html#sigFreeId500318e7dc

"BEZPIECZNE WAKACJE"

W czerwcu odbył się szkolny konkurs plastyczny dla kl. I -V SP pt. ,,Bezpieczne wakacje''. Prace były ciekawe i związane tematycznie z bezpiecznym wypoczynkiem w czasie wakacji.
Komisja: mgr Ilona Ujma
mgr Barbara Kozieł
mgr Magdalena Kędziora
kategoria kl. I-III

Czytaj więcej: "BEZPIECZNE WAKACJE"