Aktualności Zespołu Szkół w Konopiskach

Aktualności

Najświeższe wydarzenia w szkole

PASOWANIE KLAS I

 1

Dnia 10.11.2017r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Konopiskach odbyła się szczególna uroczystość. 29 dzieci klas pierwszych zostało przyjętych do wielkiej, szkolnej rodziny.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Ilona Ujma, witając bohaterów tego dnia, czyli pierwszaków, jak również zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas m. in. wicewójt Gminy Konopiska Zofia Kuśmierska, radni Konopisk: Robert Kołodziejczyk, Krzysztof Kruk, Piotr Szczerbak, sołtys Konopisk Wojciech Bator oraz Dyrektor Publicznego Przedszkola w Konopiskach Paulina Szelka.
Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną w wykonaniu uczniów klas I oraz przedstawicieli klas starszych. Dzieci świetnie zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-taneczne oraz recytatorskie. Po prezentacji , zebrani w sali goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie klas II-III, gromkimi brawami nagrodzili naszych małych artystów.

Czytaj więcej: PASOWANIE KLAS I

11.11.2017r.

11.11.3

11 listopada 1918 r. Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Przypomniała nam o tym uroczysta akademia przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Konopiskach pod opieką mgr I. Siemiętowskiej oraz mgr A. Banaśkiewicz. O trudnej i długiej drodze do wolności i niezawisłości marzyło kilka pokoleń Polaków. Znalazło to odzwierciedlenie w pięknych utworach patriotycznych z XVIII, XIX i XX wieku przypomnianych przez doskonałych recytatorów z klas gimnazjalnych przy wtórze muzyki Fryderyka Chopina.

Czytaj więcej: 11.11.2017r.

WIZYTA W KONOPISKACH - ERASMUS +

ERASMUSW dniach 25-29.10.2017r. Szkoła Podstawowa w Konopiskach gościła uczniów i nauczycieli ze szkół w Portugalii i Grecji.
Celem spotkania była realizacja zadań związanych z projektem pt. "Take a chance".
Tematem przewodnim organizowanych warsztatów była praca nad jedną z najważniejszych kompetencji kluczowych w procesie edukacji czyli czytanie ze zrozumieniem.
Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w serii różnych warsztatów, pracując w grupach międzynarodowych.

Czytaj więcej: WIZYTA W KONOPISKACH - ERASMUS +

KLUB SZKÓŁ UNICEF

unicefOd 2011 roku nasza szkoła prowadzi akcje w ramach Klubu Szkół Unicef. Do Klubu przystąpiliśmy w 2011 roku, wówczas jako szkoła podstawowa, Następnie cały Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza należał do klubu i realizował akcje. Od bieżącego roku szkolnego jako Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Konopiskach należymy do członków Klubu Szkół Unicef. Pierwszą akcję, do jakiej przystąpiliśmy w tym roku, jest „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!". W ramach akcji będą przeprowadzone prelekcje wśród uczniów oraz kiermasz ozdób bożonarodzeniowych przygotowanych przez dzieci. Dochód ze sprzedaży przekażemy dla dzieci z Syrii.

unicef akcja

 

SZKOŁA Z KLASĄ

szkola a klasa

Akcja Szkoła z klasą miała wiele odsłon. Pod nazwa, Szkoła z Klasą 2.0 prowadzona jest od 2010 roku – od tego czasu przystąpiło do niej ponad 2000 szkół. W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do programu. W tym roku głównym obszarem, który będziemy realizować, jest Pasja do nauki.