Aktualności Szkoły Podstawowej w Konopiskach

Aktualności

Najświeższe wydarzenia w szkole

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

12 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. w tym ważnym dla nas - Polaków dniu wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski, obejrzeliśmy przygotowany przez uczniów historyczny montaż słowno - muzyczny oraz złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze przed tablica pamiątkową znajdującą się przed naszą szkołą.

"DZIECI UCZĄ RODZICÓW"

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Konopiskach przystąpili do Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców".
Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzanych podczas akcji „Dzieci uczą rodziców".
„Niepodległa Polska" to temat pierwszych zajęć przeprowadzonych 8 listopada w ramach akcji „Dzieci uczą rodziców". Podczas zajęć uczniowie poznali symbole narodowe. Dowiedzieli się kim byli ojcowie polskiej niepodległości oraz czym jest patriotyzm. Zajęcia zakończyły się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego.

E. Walentek

View the embedded image gallery online at:
http://zskonopiska.pl/aktualnosci.html#sigFreeId91f0ee79ac

PASOWANIE NA UCZNIA

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię naszej klasy i szkoły..." Tak rozpoczynał się tekst ślubowania, jakie złożyli uczniowie klas pierwszych podczas uroczystości pasowania na ucznia w dniu 30.10.2019 roku. Ślubowanie jest jednym z najważniejszych momentów w życiu każdego ucznia, dlatego długo i z dużym zaangażowaniem przygotowywali się do tego dnia pod opieką swoich wychowawczyń. W uroczystej atmosferze, ubrani na galowo uczniowie, przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, recytatorskie i wokalne.

Czytaj więcej: PASOWANIE NA UCZNIA

ZAPROSZENIE

Beztytuu

PODSUMOWANIE PROJEKTU "NADZIEJA, ZWYCIĘSTWO"

W dniu 7.11.2019r. 3 uczennice klasy 7b reprezentowały naszą szkołę na spotkaniu podsumowującym realizację projektu edukacyjnego " Nadzieja, Zwycięstwo". W świetlicy Ikar przy częstochowskiej zajezdni MPK obejrzeliśmy rekonstrukcję wydarzeń z listopada 1980r., kiedy to w Klubie Ikar doszło do strajku robotników.

Czytaj więcej: PODSUMOWANIE PROJEKTU "NADZIEJA, ZWYCIĘSTWO"