Aktualności Szkoły Podstawowej w Konopiskach

Aktualności

Najświeższe wydarzenia w szkole

UCZENNICE ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z KONOPISK TO NAJLEPSZE EKOLOŻKI W POWIECIE.

Uczennice z naszej szkoły: Aleksandra Glondalska i Natalia Kowalska z klasy IIIb oraz Zuzanna Nowak z klasy VIIIa brały udział w XIX Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Bliżej ekologii", który odbył się 14 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Józefa Lompy w Starczy. Ola, Natalka i Zuzia zajęły pierwsze miejsce.
W konkursie udział wzięło pięć drużyn: z Nierady, Poczesnej, Kamienicy Polskiej, Starczy oraz Konopisk. Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi ekologii, ochrony przyrody oraz ochrony środowiska. Zawodnicy wykazali się znajomością parków narodowych w Polsce oraz parków krajobrazowych województwa śląskiego, jak również rozpoznawali chronione w Polsce rośliny i zwierzęta a także ekoznaki.
W nagrodę uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki, a ich opiekunowie pomoce dydaktyczne.
Uczennicom gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

Wioletta Warwas

eko

 

ZEBRANIE

uwaga

 

Zapraszamy na zebranie z rodzicami w dniu 21.05.2019r. (WTOREK)

o godzinie 1700.

 

 

WIWAT KONSTYTUCJA!

30 kwietnia grupa naszych uczniów wraz z opiekunami – mgr A. Banaśkiewicz, mgr M. Mituła-Borek, mgr C. Trzepizurem – zaprosiła całą społeczność szkolną do obejrzenia akademii upamiętniającej 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niezwykle dramatyczne tło historyczne zdarzeń przybliżyli uczniowie: Natalia Kowalska i Maciej Kowalik.
Z uchwaloną w 1791 roku Ustawą Rządową największe nadzieje wiązali mieszczanie, chłopi i wszystkie postępowe umysły epoki oświecenia. Znalazło to odzwierciedlenie w poezji patriotycznej zaprezentowanej przez uczniów klasy VIa i VIb. Prawdziwą ozdobą akademii trzeciomajowej były pieśni i utwory patriotyczne w wykonaniu Julii Kozik, Wiktorii Burzyńskiej, Wiktorii Wojtaluk i Wiktora Jędrzejaka. Jednak największe brawa publiczności otrzymały uczennice klasy VIb, które zaprezentowały układ taneczny z biało-czerwonymi flagami.

Czytaj więcej: WIWAT KONSTYTUCJA!

DZIEŃ MATEMATYKI I DZIEŃ LICZBY PI.

W drugim tygodniu marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matematyki i Dzień Liczby Pi. Święto Matematyki powstało po to, by przez zabawę – uczyć, a tym samym pokazać, iż w niecodzienny sposób można nabywać wiedzę z tego trudnego przedmiotu.
Tegoroczny Dzień Matematyki w całej Polsce obchodzony był pod hasłem „Matematyka Dzika". Nasza szkoła również wzięła udział w tym przedsięwzięciu, w ramach którego odbyły się konkursy na lekcjach matematyki.

Czytaj więcej: DZIEŃ MATEMATYKI I DZIEŃ LICZBY PI.

SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE!

My, nauczyciele szkół podstawowych, wygasających gimnazjów oraz placówek przedszkolnych Gminy Konopiska, pragniemy serdecznie podziękować Rodzicom, Uczniom, Opiekunom oraz całej społeczności lokalnej za okazane nam zrozumienie i wsparcie.
Głęboko wierzymy, że walczymy w słusznej sprawie, i że protest ogólnopolski, do którego się przyłączyliśmy, przyczyni się do poprawy sytuacji w Oświacie.

Protestujący pracownicy Oświaty